Projekt BLUEWOOD- Remontowe Dylematy

Prace wykończeniowe, a zwłaszcza remontowe, zawsze niosą ze sobą niespodzianki. Dzisiaj przeczytacie o tym, dlaczego w projekcie BLUEWOOD nie udało się uratować starego bukowego parkietu, co poszło nie tak z wyborem wkładu kominka oraz obejrzycie fotorelacje z naszego placu boju.

Ostatnio opisałam Wam założenia projektowe (kolorystyczne, stylistyczne i funkcjonalne) projektu BLUEWOOD (link do posta >>>). Jeśli nie czytaliście wstępu, to zachęcam Was do retrospekcji, a następnie kontynuowania lektury tutaj. Będziecie wtedy wiedzieli o czym w ogóle mówię poniżej :)

Read More
Odkurzacz Automatyczny - Wady i Zalety

Automatyczne odkurzacze wchodzą na salony pełną parą. Jedni je chwalą, drudzy mówią, że to strata pieniędzy. Inni mówią, że taki odkurzacz wystarczy w zamian za zwykły, a jeszcze inni, że nie daje rady dotrzeć wszędzie. Sama byłam ciekawa jak to jest i dlatego od dłuższego czasu chciałam go wypróbować. Obawiałam się jednak, że w naszym dużym salonie, połączonym z kuchnią, i z wieloma przeszkodami, odkurzacz automatyczny się zwyczajnie zgubi. Pożyczyłam więc od sąsiadki jej cudo na kilka dni i przekonałam się, że… musimy taki mieć. Dzisiaj już z nami mieszka nowy Hoover i dlatego mogę Wam opisać jakie są wady i zalety odkurzacza automatycznego i czy się w ogóle opłaca takie urządzenie mieć w swoim domu.

Read More
Projekt BLUEWOOD - Wyjątkowa Personalna Galeria

Moim zdaniem każde wnętrze powinno posiadać personalne elementy wykończeniowe. W końcu dekorujemy i urządzamy własne (prawdziwe) domy, a nie katalogowe (stylizowane), i wypełnione najnowszym designem wnętrza. Dlatego kiedy ja projektuję kolejny dom, zawsze pytam właścicieli czy w nowym wnętrzu mają znajdować się jakieś przeszłe (stare) rzeczy: czy to meble, czy dekoracje, czy pamiątki, a może antyki. Tak samo było przy projekcie BLUEWOOD.

I rzeczywiście, moja mama zażyczyła sobie, aby w nowym wnętrzu pozostało kilka jej starych rzeczy, do których ma ogromny sentyment, a już była w tym moja głowa, aby je wyeksponować lub czasem ukryć, w każdym razie, by pozostały.

W kolejnych postach więc zobaczycie ukończony efekt kuchni i salonu BLUEWOOD i jeśli macie ‘dobre oko’, to doszukacie się starych taboretów, samowaru, zdjęć rodzinnych czy pamiątek z podróży. A dzisiaj chcę Wam pokazać pomysł na to, jak stworzyć wyjątkową galerię fotoobrazów na ścianie, i jednocześnie nie martwić się, że nasze zdjęcia nie pasują idealnie do wnętrza - bo taką właśnie galerię musiałam dodać w kuchni BLUEWOOD na życzenie moich rodziców.

Read More
Projekt BLUEWOOD - Początki

Bardzo już chciałabym pokazać Wam ukończony projekt BLUEWOOD, ale zanim to zrobię - postanowiłam wrócić nieco do początków tego całego zamieszania i pokazać Wam przestrzeń sprzed remontu oraz opisać oczekiwania i techniczną stronę tego projektu. 

Read More
Homebook - Największe Źródło Polskich Inspiracji Wnętrzarskich

Często pytacie skąd biorę inspiracje wnętrzarskie? A może nie potrzebuję inspiracji i wszystko jest z głowy lub z serca?

Owszem, każdy projekt jest z serca, ale głowa ma tutaj też bardzo dużo do powiedzenia. I choć naoglądałam się w życiu naprawdę wielu wnętrz na żywo, zwracając uwagę na każdy szczegół w hotelu, restauracji, salonach sklepowych czy mieszkaniach moich znajomych, to jednak muszę przyznać, że najwięcej się uczę, oglądając wnętrza innych profesjonalistów. Dlatego uwielbiam przeglądać Homebook.pl, PINTEREST'a i INSTAGRAM, gdzie codziennie znajduję coś nowego i zachwycającego. Moje foldery ulubionych inspiracji są przepełnione ;) 

W tym poście opowiem Wam o tym, gdzie szukam inspiracji wnętrzarskich i dlaczego portal Homebook.pl (link >>>) jest mi szczególnie pomocny na co dzień w pracy.

Read More
Jak Układać Starą Cegłę na Ścianie

Cegła na ścianie! Lubicie? Chcielibyście mieć u siebie? Zastanawiacie się ile to kosztuje? Jak to się kładzie? Czy dacie radę zrobić to samemu? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź w poniższym poście.

W projekcie salonu dla moich rodziców  (projekt BLUE WOOD) przewidziałam obudowanie kominka postarzaną jasną cegłą. Projekt nawiązuje do wiejskiego stylu, a w nim często pojawia się wybielona cegła. I choć lubię projekty wnętrz, w których jest zastosowana cegła, czy to biała, czy w naturalnym pomarańczowo-ceglanym kolorze, to ani w moim domu, ani u większości moich klientów do tej pory nie było okazji, aby ją zastosować. Projekt BLUE WOOD był więc dobrym powodem do tego, aby zgłębić temat naturalnie wyglądającej cegły. 

Read More
Jak Dobrać Okap do Wielkości Kuchni i Wszystko Inne co Powinieneś Wiedzieć o Okapach

Okap - najprostszy sprzęt AGD, jaki mamy w kuchni, czyli siateczka, wentylator i obudowa. Naprawdę nie powinno być żadnego problemu z doborem okapu, a jednak... ciągle dostaję od Was zapytania: na jakiej wysokości montuje się okap, ile dB - to cichy okap, czy można nie stosować okapu w ogóle albo: jak dobrać okap do wielkości kuchni... no to cóż... aby zaspokoić Wasze oczekiwania, przedstawiam Wam poradnik o okapach. 

Read More
Malowanie Starej Elewacji - Część 2 - Farba do Drewna

Idealna farba do drewna na elewację - to kłopot wielu posiadaczy domów jednorodzinnych. Kto by nie chciał wiecznie czystej, niełuszczącej się, nieblaknącej i niestarzejącej się farby, która zabezpieczy drewno na elewacji na 'wieki wieków amen', i tylko będzie cieszyć oczy? Mity i przeświadczenia o tym, że drewno ciągle trzeba malować, a zwłaszcza takie, które jest narażone na czynniki atmosferyczne, skutecznie odstraszają nas od zastosowania drewna na elewacji. I dlatego dzisiaj chcę Wam pokazać, że my się 'drewna' nie boimy i idziemy w ślady mądrych naszych północnych sąsiadów, co to na zboczach skandynawskich wybrzeży okładają drewnianą boazerią całe domy i pięknie je chronią odpowiednią farbą.

Read More
Malowanie Starej Elewacji - Część 1 - Farba Elewacyjna

Właśnie zakończyliśmy wykonanie nowej elewacji na kilkunastoletnim domu parterowym moich rodziców. Przy tej okazji dzisiaj przeczytacie w poście o tym, jakich farb użyliśmy, jak dobierałam kolor elewacji i czy opiszę moje uczucia na temat tak wielu brzydkich domów na polskich terenach podmiejskich :) będzie się działo. 

Read More
Nasza Leżanka na Tarasie - Materac Futon

Taras nad garażem pewnie kojarzycie (link do postów z relacjami jak powstawał taras >>>): taki piękny, zaprojektowany specjalnie dla mnie, z cudowną deską tarasową z modrzewia, wystylizowany i już na tip top gotowy?... A taras przy ogrodzie? Ten, z którego wychodzi się wielkim oknem tarasowym z salonu? mmmhhhh... Ten - to raczej zapomniany był do tej pory. Owszem, przysiadaliśmy sobie na naszym ośmioletnim zestawie krzeseł ogrodowych, aby czasem na słonku zjeść obiadek, no i ostatnio grilla sobie zakupiliśmy (link do posta ze zniżką na grille webera >>>). Ale nic poza tym... tylko beton, beton, beton... czyli nasza BETONOWA posadzka!!! Oj, jak ja nie znoszę tego naszego tarasu! Tego betonowego pyłu, braku miejsca na leżenie i odpoczynek, braku możliwości przesłonięcia się.... wiecie jak to jest. Projekt i plan w głowie, ale funduszy brak...  no to się lubi, co się ma :) :) :) Wykombinowałam jednak, że dalej tak być nie może i nadeszła już najwyższa pora na (chociaż) jedną zmianę!!! Pora na leżankę, bo... wkurzają mnie latające muchy i dotykające mojej stopy źdźbła trawy, kiedy leżę na kocu na trawniku i udaję, że jest mi dobrze :) I tak zaczęło się myślenie: jak tu zrobić dużą narożną leżankę, co kupić, gdzie uszyć, czy może samemu coś 'wystrugać', by nie zbankrutować, a mieć zaciszny, przytulny i wygodny kącik na moim dużym, betonowym tarasie. I tak pojawiły się u nas FUTONY !!!! A co to takiego i dlaczego takie, a nie inne, przeczytajcie poniżej :)

Read More
W Polsce Się Nie Da? #25 Wielkoformatowe Płyty Marmurowe Nie Tylko do Łazienki

Prawie dokładnie rok temu pisałam Wam o wielkoformatowych płytach z kolekcji Monolith (link do posta o pierwszej odsłonie płyt wielkoformatowych Monolith >>>), które na polski rynek wprowadził z wielkimi fanfarami Tubądzin. Cała kolekcja posiadała wtedy nie tylko piękne betonopodobne desenie cienkich (6mm) płyt o wielkości 120 cm x 240 cm (tak! centymetrów!!!), ale także niewiarygodne ceny jak na wielkoformatowe płyty  (ok. 300-350pln/m2 za ten format płyty). Już wtedy pisałam Wam, że kolekcja zrobi rewolucję i będzie niesamowita. Kto by nie chciał mieć bezfugowej łazienki czy podłogi? Zapowiadałam Wam też wtedy, że oprócz tych ciekawych betonów i imitacji piaskowców brakuje im jeszcze, jakże popularnego wzoru - białego marmuru.

Ale, ale - ON  już JEST!!! 

Read More
Jak Zamontować Listwy Ścienne, Czyli Sztukateria Znowu w Modzie - DIY -

Dekory ścienne to codzienność w amerykańskich mieszkaniach i domach. Niezależnie od stylu wnętrza, amerykanie uwielbiają wykończać ściany ozdobnymi drewnianymi listwami. Zresztą, nie tylko ściany, ale także drzwi czy okna. U nich drewno i sklejka są tanie, a poza tym ich domy przeważnie budują stolarze, a nie murarze, więc dużo łatwiej zadbać o takie dodatki. U nas raczej podchodzi się do tego jak do zbędnego wydatku, który tylko podraża wnętrze. Ale czy na pewno listwy ścienne są takie kosztowne? Przecież jedno jest pewne: takie listwy dodają przytulności każdej ścianie i potem na niej nie musi zbyt wiele zawisnąć, aby nie wydawała się pusta.

Read More