W projekcie BLUEWOOD na podłodze i na ścianie nad blatem kuchennym użyłam płytek z kaflando.pl (link do sklepu online>>>). Chcę Wam dzisiaj szczegółowiej o nich opowiedzieć, bo ciągle mnie ‘dręczycie’ dodatkowymi pytaniami (zwłaszcza na instagramie >>> link do mojego profilu) :) Jest to bardzo miłe i kiedy tych pytań jest kilkanaście dziennie, włącza mi się czerwona lampka w głowie, że pora napisać posta - dla Waszej (i mojej) potrzeby.
Read MoreDzisiaj mam dla Was projekt kuchni, salonu, jadalni i wiatrołapu w stylu skandynawskim, czyli projekt ANVI. Ano tak! Dobrze przeczytaliście, HOUSE LOVES też robi wnętrza skandynawskie, rzekłabym nawet, że nie tylko skandynawskie, bo miałam też ostatnio romans z wnętrzami duńskimi, minimalistycznymi, rivierą maison czy nowoczesnymi - wszystko zobaczycie w swoim czasie. Pierwszy raz jednak pokazuję Wam kompletny projekt części dziennej (w tym stylu), i też po raz pierwszy przedstawię Wam go w formie wizualizacji 3D.
Read MoreWiem, że nie możecie się doczekać, aby w całości zobaczyć projekt kuchni BLUEWOOD, ale potrzymam Was jeszcze trochę w niepewności. Dzisiaj wpadam na chwilę, aby na szybko pokazać Wam, jaki stół wymyśliliśmy i ‘sami’ zrobiliśmy dla rodziców, wykorzystując do tego resztki blatu kuchennego i gotowe elementy drewniane.
Aby nie owijać w bawełnę, bo kolejne posty czekają, przechodzę do sedna sprawy.
W projekcie BLUEWOOD pojawiają się to tu, to tam, dość wiejskie, nieco francuskie, nieco w stylu coastal - elementy wnętrza. Dlatego, kiedy moja mama zrezygnowała z półwyspu w kuchni na rzecz niewielkiego, bo 130x80cm stołu - który ma jej służyć, tak jak do tej pory, do jedzenia szybkich posiłków (zwłaszcza śniadań) - doszłam do wniosku, że zamiast kupować gotowy, wykonamy go, wykorzystując resztki blatu. Chciała jednak, aby stół miał elementy drewniane i nawiązywał wyglądem do wiejskich klimatów (choć troszeczkę), dlatego ramę stołu zaprojektowałam z bukowych elementów.
W zabudowie kuchennej BLUEWOOD jest użyty blat mdf laminowany firmy Egger, model Torano, który dość ładnie imituje Marmur Statuario. Niestety, kupuje się go w płytach ok. 4m długości, dlatego czasami może się okazać, że blatu zostanie całkiem sporo. Tak właśnie było w naszym przypadku. Dlatego poprosiliśmy naszego niezawodnego stolarza (MEBLO HOUSE >>>), aby przy okazji cięcia i oklejania blatu pod zabudowę kuchenną, przygotował osobno blat 130x80cm. Aby stół wyglądał identycznie z każdej strony, zrezygnowałam z fabrycznie zakończonej części blatu i obcięliśmy go z każdego boku, a następnie stolarz zabezpieczył krawędź obrzeżem ABS. Dobraliśmy do niego pozostałe gotowe elementy, takie jak nogi, a mój Mr M kupił śliczne bukowe belki w tartaku. Zbiliśmy wszytko razem, no i jest!!! TAKI PIĘKNY.
Zobaczcie poniżej tutorial, jak proste jest jego wykonanie.
Read MorePrace wykończeniowe, a zwłaszcza remontowe, zawsze niosą ze sobą niespodzianki. Dzisiaj przeczytacie o tym, dlaczego w projekcie BLUEWOOD nie udało się uratować starego bukowego parkietu, co poszło nie tak z wyborem wkładu kominka oraz obejrzycie fotorelacje z naszego placu boju.
Ostatnio opisałam Wam założenia projektowe (kolorystyczne, stylistyczne i funkcjonalne) projektu BLUEWOOD (link do posta >>>). Jeśli nie czytaliście wstępu, to zachęcam Was do retrospekcji, a następnie kontynuowania lektury tutaj. Będziecie wtedy wiedzieli o czym w ogóle mówię poniżej :)
Read MoreAutomatyczne odkurzacze wchodzą na salony pełną parą. Jedni je chwalą, drudzy mówią, że to strata pieniędzy. Inni mówią, że taki odkurzacz wystarczy w zamian za zwykły, a jeszcze inni, że nie daje rady dotrzeć wszędzie. Sama byłam ciekawa jak to jest i dlatego od dłuższego czasu chciałam go wypróbować. Obawiałam się jednak, że w naszym dużym salonie, połączonym z kuchnią, i z wieloma przeszkodami, odkurzacz automatyczny się zwyczajnie zgubi. Pożyczyłam więc od sąsiadki jej cudo na kilka dni i przekonałam się, że… musimy taki mieć. Dzisiaj już z nami mieszka nowy Hoover i dlatego mogę Wam opisać jakie są wady i zalety odkurzacza automatycznego i czy się w ogóle opłaca takie urządzenie mieć w swoim domu.
Read MoreMoim zdaniem każde wnętrze powinno posiadać personalne elementy wykończeniowe. W końcu dekorujemy i urządzamy własne (prawdziwe) domy, a nie katalogowe (stylizowane), i wypełnione najnowszym designem wnętrza. Dlatego kiedy ja projektuję kolejny dom, zawsze pytam właścicieli czy w nowym wnętrzu mają znajdować się jakieś przeszłe (stare) rzeczy: czy to meble, czy dekoracje, czy pamiątki, a może antyki. Tak samo było przy projekcie BLUEWOOD.
I rzeczywiście, moja mama zażyczyła sobie, aby w nowym wnętrzu pozostało kilka jej starych rzeczy, do których ma ogromny sentyment, a już była w tym moja głowa, aby je wyeksponować lub czasem ukryć, w każdym razie, by pozostały.
W kolejnych postach więc zobaczycie ukończony efekt kuchni i salonu BLUEWOOD i jeśli macie ‘dobre oko’, to doszukacie się starych taboretów, samowaru, zdjęć rodzinnych czy pamiątek z podróży. A dzisiaj chcę Wam pokazać pomysł na to, jak stworzyć wyjątkową galerię fotoobrazów na ścianie, i jednocześnie nie martwić się, że nasze zdjęcia nie pasują idealnie do wnętrza - bo taką właśnie galerię musiałam dodać w kuchni BLUEWOOD na życzenie moich rodziców.
Read MoreBardzo już chciałabym pokazać Wam ukończony projekt BLUEWOOD, ale zanim to zrobię - postanowiłam wrócić nieco do początków tego całego zamieszania i pokazać Wam przestrzeń sprzed remontu oraz opisać oczekiwania i techniczną stronę tego projektu.
Read MoreCzęsto pytacie skąd biorę inspiracje wnętrzarskie? A może nie potrzebuję inspiracji i wszystko jest z głowy lub z serca?
Owszem, każdy projekt jest z serca, ale głowa ma tutaj też bardzo dużo do powiedzenia. I choć naoglądałam się w życiu naprawdę wielu wnętrz na żywo, zwracając uwagę na każdy szczegół w hotelu, restauracji, salonach sklepowych czy mieszkaniach moich znajomych, to jednak muszę przyznać, że najwięcej się uczę, oglądając wnętrza innych profesjonalistów. Dlatego uwielbiam przeglądać Homebook.pl, PINTEREST'a i INSTAGRAM, gdzie codziennie znajduję coś nowego i zachwycającego. Moje foldery ulubionych inspiracji są przepełnione ;)
W tym poście opowiem Wam o tym, gdzie szukam inspiracji wnętrzarskich i dlaczego portal Homebook.pl (link >>>) jest mi szczególnie pomocny na co dzień w pracy.
Read MoreCegła na ścianie! Lubicie? Chcielibyście mieć u siebie? Zastanawiacie się ile to kosztuje? Jak to się kładzie? Czy dacie radę zrobić to samemu? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź w poniższym poście.
W projekcie salonu dla moich rodziców (projekt BLUE WOOD) przewidziałam obudowanie kominka postarzaną jasną cegłą. Projekt nawiązuje do wiejskiego stylu, a w nim często pojawia się wybielona cegła. I choć lubię projekty wnętrz, w których jest zastosowana cegła, czy to biała, czy w naturalnym pomarańczowo-ceglanym kolorze, to ani w moim domu, ani u większości moich klientów do tej pory nie było okazji, aby ją zastosować. Projekt BLUE WOOD był więc dobrym powodem do tego, aby zgłębić temat naturalnie wyglądającej cegły.
Read MoreOkap - najprostszy sprzęt AGD, jaki mamy w kuchni, czyli siateczka, wentylator i obudowa. Naprawdę nie powinno być żadnego problemu z doborem okapu, a jednak... ciągle dostaję od Was zapytania: na jakiej wysokości montuje się okap, ile dB - to cichy okap, czy można nie stosować okapu w ogóle albo: jak dobrać okap do wielkości kuchni... no to cóż... aby zaspokoić Wasze oczekiwania, przedstawiam Wam poradnik o okapach.
Read MorePrawie dokładnie rok temu pisałam Wam o wielkoformatowych płytach z kolekcji Monolith (link do posta o pierwszej odsłonie płyt wielkoformatowych Monolith >>>), które na polski rynek wprowadził z wielkimi fanfarami Tubądzin. Cała kolekcja posiadała wtedy nie tylko piękne betonopodobne desenie cienkich (6mm) płyt o wielkości 120 cm x 240 cm (tak! centymetrów!!!), ale także niewiarygodne ceny jak na wielkoformatowe płyty (ok. 300-350pln/m2 za ten format płyty). Już wtedy pisałam Wam, że kolekcja zrobi rewolucję i będzie niesamowita. Kto by nie chciał mieć bezfugowej łazienki czy podłogi? Zapowiadałam Wam też wtedy, że oprócz tych ciekawych betonów i imitacji piaskowców brakuje im jeszcze, jakże popularnego wzoru - białego marmuru.
Read MoreDekory ścienne to codzienność w amerykańskich mieszkaniach i domach. Niezależnie od stylu wnętrza, amerykanie uwielbiają wykończać ściany ozdobnymi drewnianymi listwami. Zresztą, nie tylko ściany, ale także drzwi czy okna. U nich drewno i sklejka są tanie, a poza tym ich domy przeważnie budują stolarze, a nie murarze, więc dużo łatwiej zadbać o takie dodatki. U nas raczej podchodzi się do tego jak do zbędnego wydatku, który tylko podraża wnętrze. Ale czy na pewno listwy ścienne są takie kosztowne? Przecież jedno jest pewne: takie listwy dodają przytulności każdej ścianie i potem na niej nie musi zbyt wiele zawisnąć, aby nie wydawała się pusta.
Read More