projekt NYLOFT - Garderoba

projekt-nyloft-garderoba-houseloves.jpg

Garderoba w projekcie NYLOFT (link >>>) jest nietypowa, jak to na ten projekt przystało :) Dlaczego? Przeczytacie o tym w dzisiejszym poście. To już drugi post z serii gotowych pomieszczeń o projekcie NYLOFT. Pierwszy sneak peak z domu mojej siostry prezentował łazienkę, o której możecie poczytać, klikając w ten link >>> (projekt NYLOFT -łazienka-). Garderoba zachowuje oczywiście styl pozostałych pomieszczeń, czyli loftowo-industrialny. Inspirujcie się! Jak zwykle zapraszam serdecznie!


DANE WYJŚCIOWE POMIESZCZENIA:

  • wielkość garderoby: 6,7 m2 o wymiarach 3,1 m x 2,15 m; wys. 6,5 m;

  • drzwi - brak, otwarte wejście z zamontowaną ścianką loft od ICON CONCEPT ;

  • wymagania: drzwi białe, typu loft, miejsce na posiadaną już szafę, dekoracje i wykończenie w stylu loft.



VIDEO ROOM TOUR

Zobaczcie poniżej filmik video, przedstawiający garderobę NYLOFT.

Myślę, że na zdjęciach nie da się pokazać całego uroku i atmosfery tego miejsca, bowiem jest ono piękną dekoracją samą w sobie, nie tylko dla garderoby, ale także dla salonu.

Mam nadzieję, że to jeszcze bardziej przybliży Wam ten fragment domu. Delektujcie się więc!

↓↓↓

 
 

GARDEROBA ZAMIAST SCHODÓW

Tak jak pisałam wyżej, garderoba w projekcie NYLOFT jest nietypowa, a to dlatego, że powstała w miejscu klatki schodowej, Tak, tak, dobrze czytacie; nie pomyliłam się. Docelowo zaprojektowane są tam schody, które będą prowadziły na piętro. Marta jednak od początku budowy nie planowała aranżować góry, ponieważ na ten moment jej nie potrzebuje. W związku z tym, planując rozkład pomieszczeń, obie byłyśmy zgodne, że wykusz ten będzie świetnym miejscem, właśnie na garderobę! Przyznam, że pierwotny plan zakładał zamknięcie tego pomieszczenia od góry i pozostawienie wysokości, która równałaby się z sufitem w salonie. Jednak po przemyśleniu sprawy, stwierdziłyśmy, że szkoda byłoby stracić taką przestrzeń i jej oddech. Światło, które dzięki oknom połaciowym VELUX na dachu, teraz wpada do domu i rozjaśnia ten kąt. Nie żałujemy tej decyzji, pomimo że obecna wysokość garderoby jest dużo trudniejsza do zaaranżowania. Ale dałyśmy radę :)

W przestrzeni tego wykuszu znalazła się szafa, która z moją siostrą jest już dłuższy czas. Wędruje z Martą z miejsca na miejsce, zmieniając adres. Postanowiliśmy ją zostawić i w tym domu, ponieważ pasuje do całości. Klasyczna, biała szafa potrafi dopasować się do wielu stylów i rodzajów wykończeń. To przecież niezawodna zaleta klasyki. Tu dodatkowo idealnie wpasowała się szerokością i wysokością . Mam wrażenie, że w otoczeniu industrialnych dodatków nabrała nowego życia i zupełnie nie przeszkadza to, że ma już swoje lata.

Najważniejsza jednak jest tutaj ścianka loftowa zamówiona w Icon Concept (link >>>). To właśnie ona nadaje ten odpowiedni, cudowny klimat, który bezapelacyjnie nawiązuje do industrialu. Myślę, że pewnie wielu z Was marzy o takim elemencie wykończenia w swoim wnętrzu. Moja siostra, bez dwóch zdań, również o tym marzyła. No, i jej marzenie - spełniło się. Miała to szczęście, że ścianka postawiona została w centrum domu, co dodatkowo jest atutem takiego rozwiązania, ponieważ zdobi, w zasadzie, całą parterową przestrzeń. Więcej o samej ściance loftowej napisałam poniżej.

Całość dopełniają ogromne postery w czarnych ramkach, o rozmiarach: 100x70 cm. Jeśli dobrze się przyjrzycie, zauważycie, że poster po lewej stronie, ten najwyżej zawieszony - informuje o nazwie naszego projektu :) A wszystkie zawisły na jednej ze ścian, którą dodatkowo zdobi tapeta z kolekcji House Loves LINES Distort Rythm w kolorze Brick Red. Zwróćcie uwagę, że wzór został obrócony o 90 stopni. Nie powiem, wytapetowanie takiej ściany o niebotycznej wysokości nie było łatwe. Oj, nie! Równało się to z wielkim wyzwaniem i chodzeniem po rusztowaniu. Ale, jak widać - wszystko się udało, a my teraz mamy ogromną satysfakcję!

FOTO ROOM TOUR PO GARDEROBIE

projekt NYLOFT


ŚCIANKA LOFTOWA ICON CONCEPT

To nasza kolejna realizacja, w której wybieramy ściankę/drzwi typu loft od Icon Concept (link >>>). Wcześniejsza, niejednokrotna współpraca z tą firmą utwierdziła nas, że jakość wykonania, czas realizacji i cały proces zamówienia produktu przebiega niezwykle sprawnie, a to, jak wiadomo - jest bardzo ważne przy wykończaniu domu. Zwłaszcza dla HOUSELOVES :)

Jeśli zastanawiacie się nad montażem takiej ścianki w swoim wnętrzu, koniecznie zajrzyjcie do posta, w którym podpowiadam, na co zwrócić uwagę przy przygotowywaniu otworu drzwiowego/wnękowego właśnie pod nią >>> LINK . Tam również dowiecie się także, jaki jest koszt wykonania takiej ścianki oraz jak można nadać jej odpowiedni styl, aby wpasowała się do różnego typu wnętrz, w tym również do tych eleganckich. Bo ścianka, choć w nazwie ma “loft”, to we wnętrzu, np. glamour także świetnie się odnajdzie!

W projekcie NYLOFT ścianka powstała na indywidualne zamówienie. Tak się dzieje w większości przypadków, ponieważ przeważnie projekt ścianki nie jest standardowy. Jeśli macie plan w głowie i ogólny zarys jej wyglądu, to Icon Concept pomoże Wam dokonać szczegółowych ustaleń. Po pierwsze, przyjadą na obmiar otworu, w którym będzie znajdować się ścianka. Po drugie, jeśli Wy potem prześlecie im swoje wytyczne, oni odpowiedzą Wam wizualizacją ścianki do ostatecznej akceptacji i zanim ta trafi do produkcji, będzie ją można dokładnie obejrzeć i wprowadzić ewentualne poprawki. Pamiętajcie o tym, że można ustalić różną ilość szprosów, ilość naświetli, rodzaje skrzydeł drzwiowych, grubość profili itp. Wszystko po to, aby ścianka idealnie pasowała do konkretnego wnętrza, jego stylu i - przede wszystkim dobrze prezentowała się wizualnie.

Następnie, w wyznaczonym terminie, zjawiają się montażyści, którzy taką ściankę, jaką zastosowaliśmy w projekcie NYLOFT, montują w kilka godzin. Dla mnie: rewelacja i perfect!

Oglądając zdjęcia czy filmik, zwróćcie uwagę na jakość detali, szczególnie na łączenia płaskowników i kątowników, np. w miejscu szprosów. Są zespawane tak, że tych łączeń po wymalowaniu… po prostu w ogóle nie widać. Ścianka jest równa i gładka. Świadczy to o tym, że jakość spawów jest na najwyższym poziomie. Więc znów: rewelacja i perfect!


Elementy wyposażenia garderoby:
- podłoga z mikrocementu (link >>>);
- kolor na ścianie - biały - Flugger - H12;

- tapeta:House Loves HL LINES Distort Rythm - Brick Red (link>>>);

- drzwi Porta Hide (link>>>);
- szafa z IKEI: PAX, fronty BERGSBO białe (link>>>);
- plakaty i ramki Desenio (link >>>);
- lampa Eyes (link >>>);

Liczę, że kolejna dawka inspiracji przypadła Wam do gustu,
że będziecie realizować swoje wnętrzarskie marzenia,
tak jak zrobiła to moja siostra, Marta.

Oczywiście obecny post nie jest kończącym, jeśli chodzi o projekt NYLOFT,

więc oczekujcie następnych wpisów, a poznacie kolejne pomieszczenia w tym pięknym domu.

buźka :)