projekt LATTE - kuchnia w stylu transitional

Zajrzyjcie dzisiaj razem ze mną do kuchni z projektu LATTE zaprojektowanej przez nasze studio projektowe (link do oferty >>>) i zrealizowanej przez naszą stolarnię HLWORKSHOP (link do stolarni >>>). Jestem niezwykle podekscytowana tym, że mogę Wam ją w całości pokazać i opisać, tym bardziej że już na Instagramie (link do naszego profilu >>>) mogliście obejrzeć ją na kilku rolkach i wiem, jak ten projekt mocno się Wam spodobał. Rzeczywiście to projekt wyjątkowy pod wieloma względami i niewątpliwie jest tutaj mnóstwo miejsca na opowiedzenie Wam o designie, kolorach i rozwiązaniach praktycznych tego wnętrza. Jednak to też projekt, który wykonaliśmy na zlecenie naszych klientów, więc nie każdą informację mogę udostępnić: proszę pamiętajcie o tym.


STYL i KOLORYSTYKA


Kuchnia projektu LATTE została zaprojektowana w stylu transitional, który charakteryzuje się połączeniem tradycyjnych elementów ze współczesnymi, osiągając równowagę między klasyczną elegancją a nowoczesnością. Styl ten często eksponuje neutralne palety kolorów, czyste linie oraz różnorodność faktur i użycie naturalnych materiałów, co tworzy harmonijną i przyjazną przestrzeń. Dlatego w projekcie zobaczycie wiele wyborów, które nawiązują mocno do tradycyjnych angielskich kuchni, ale jednocześnie jest ona zaprojektowana, bazując na obecnie najwygodniejszych nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązaniach. Połączenie tradycyjnej formy zabudowy i eleganckich oraz szlachetnych wykończeń, osadza ją w tym stylu bardzo mocno. A do tego wybrana paleta kolorystyczna, daje poczucie ciepła i przytulności.


PRZED I PO

Jak widzicie poniżej, kuchnia LATTE to projekt zakładający wykonanie generalnego remontu istniejącej kuchni w domu jednorodzinnym. Poprzednie wnętrze, choć wykonane z bardzo dobrych gatunkowo mebli z drewnianymi frontami, było dla klientów przytłaczające, ale przede wszystkim niefunkcjonalne, ze względu na niewykorzystanie przestrzeni i brak szuflad pod blatem. Dlatego nasz projekt miał za zadanie nie odbiegać mocno od tradycyjnego stylu, który klienci preferują i mają w pozostałej części domu, ale miał na pewno nadać kuchni zupełnie nowy, jasny i świeży wygląd, który będzie ponadczasowy. Zmiana jest ogromna i bardzo mnie cieszy, że klienci są zachwyceni nową przestrzenią. Dziękujemy za zaufanie.



DETAL MA ZNACZENIE dla DESIGNU

Zanim zobaczycie poniżej mnóstwo zdjęć tej pięknej przestrzeni, chcę zwrócić waszą uwagę na DETAL:

  • połączenie odcieni drewna: celowo zastosowałam w kuchni dwa odcienie drewna: jasne LATTE na podłodze i ciemne CHOCOLATE. Dzięki temu podłoga dębowa, klasyczna i neutralna daje jasności tej kuchni, którą wprowadziłam do tego, wcześniej ciemnego, wnętrza. Jest to deska dębowa, warstwowa, wykończona olejem, w kolorze indywidualnie dobranym przez firmę ZENON FLOORS wg naszych wytycznych dla tego projektu. Ma cudowny jasny, ale jednocześnie kakaowy odcień. Przechodzi też do salonu, który łączy się z kuchnią. Natomiast ciemny odcień CHOCOLATE występuje na wyspie, panelach pionowych zabudowy oraz ościeżnicy, nawiązując do istniejącego okna w kuchni, które oczywiście było zastane. Co więcej, ten kolor nawiązuje do tradycyjnego wzornictwa i pasuje idealnie do antycznych mebli, które klienci mają w salonie. Te dwa odcienie pięknie się łączą i ocieplają wnętrze;

  • detal frontów: jeśli dobrze przyjrzycie się frontom, które zaprojektowaliśmy, to zauważycie, że mają one piękny kształt, dzięki delikatnemu półwałkowi od strony wewnętrzne ramiaka frontu. Wykonanie takich frontów nie jest proste i wymaga specjalistycznych maszyn oraz umiejętności stolarskich. Dla projektu miało to wielkie znaczenie, ponieważ ten wzór nawiązuje do detali angielskiego wzornictwa i to on sprawia, że kuchnię odbiera się jako tradycyjną, a na takiej zależało naszym klientom;

  • mosiądz młotkowany, patynujący: większość wykończeń akcesoriów użytych w kuchni ma tradycyjne młotkowane wykończenie mosiądzu. Jest to celowy wybór, który zaproponowaliśmy w projekcie z dwóch względów: po pierwsze nawiązuje do tego, jak mosiądz był obrabiany za dawnych czasów, a po drugie dzięki temu, że on patynuje i żyje (zmienia się), jest bardziej użytkowy. Występujące na nim plamienia, patyna czy rysy, są jego zaletą, a nie wadą.


ZABUDOWA STOLARSKA

Kuchnia wykonana jest przez stolarza na zamówienie wg projektu, a dokładnie przez naszą stolarnię HLWORKSHOP (link >>>). To na co chcę zwrócić Waszą uwagę, to fakt, że kuchnia dopasowana jest do geometrii wnętrza i zabudowa dochodzi do samego sufitu, a łączenia korony z sufitem są idealnie spasowane. Dodatkowo zabudowa posiada przepiękne detale w formie tradycyjnej korony, ale też ciekawych dodatkowych dekoracyjnych nóżek. Wszelkie funkcjonalne elementy, jak nawiewy pod lodówką czy piekarnikiem, są zintegrowane z zabudową (bez użycia standardowych i szpecących kratek). Do tego wewnątrz zabudowa ukrywa mnóstwo ciekawych rozwiązań, które możecie obejrzeć zarówno w tej rolce na Instagramie (link >>>) jak i na zdjęciach poniżej.

CIEKAWE ROZWIĄZANIA STOLARSKIE

NAROŻNA SZAFKA

z wyjeżdżającą półką na małe AGD, typu Thermomix czy roboty kuchenne

SZUFLADA POD ZlEWEM

dopasowana do młynka na odpady z dodatkowym miejscem na kosze do segregacji odpadów

NIE WIDOCZNY WŁĄCZNIK ZAPALAJĄCY

OŚWIETLENIE BLATU

na zabudowie nie widać gdzie jest włącznika, bo jest ukryty w płycie

CARGO

wąskie szafki cargo np. na oleje

łączone fronty

imitujące dwie niższe szufladki

DEKORACYJNA NÓŻKA

SZAFKA NA BLACHY i PATERY

z pionowymi przegrodami

SZUFLADA NA KOSZE DO SEGREGACJI ODPADÓW

w wyspie, fronty zintegrowane w celu zachowania spójnego designu na wyspie

UKRYTA MIKROFALÓWKA

za standardowymi frontami
nad piekarnikiem

Dębowa wyspa z półką

dopasowana wielkością do wnętrza na nóżkach z dodatkową półką do przechowywania

KORONA

zamontowana na styk z sufitem

DEKORACYJNA DĘBOWA OŚCIEŻNICA

w przejściu do kuchnie


SMACZKI KTÓRE TWORZĄ DESIGN KUCHNI

Na ostateczny wygląd kuchni składają się przeważnie takie małe smaczki i wybory, które dodają jej charakteru.

Tutaj zastosowałam między innymi:

DEKORACYJNE FRONTY

z delikatnym półwałkiem

BATERIA KUCHENNA

w klasycznym stylu z prysznicem w formie wyciąganej wylewki NICOLAZZI

ROLETA

delikatna z lnianego materiału z koralikiem w wykończeniu brązu

ŁUK

fartuch kuchenny wykonany jest z konglomeratu (jak blat) TECHNISTONE z ozdobnym łukiem przy okapie

RELINGI NA KRAWĘDZI PÓŁEK

z mosiądzu młotkowanego z UNIMETAL

SZAFA AGD

na pojemną lodówkę i oddzielną zamrażarkę w zabudowie

POTFILLER

czyli nalewak zimnej wody przy płycie do gotowania z NICOLAZZI

PANELE

motyw pionowych paneli występuje w kilku miejscach tej kuchni: na ścianie fartucha, na boku wyspy i na placach otwartego kredensu


Przeogromnie się cieszę, że nasi klienci zaufali nam przy projektowaniu tego wnętrza na 100%.
Musicie bowiem wiedzieć, że właściwie po pokazaniu wstępnej koncepcji nie mieli prawie żadnych uwag.
DZIĘKUJEMY .