PROJEKT IREL - NOWOCZESNE WNĘTRZE BIUROWE
W dzisiejszym poście pokazuję Wam nietypową realizację dla naszego studio HOUSE LOVES. To kolejne wnętrza biurowe, które tym razem zaprojektowaliśmy dla firmy IREL. Co prawda, cały budynek czeka na odbiór techniczny i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie, ale to nie przeszkadzało nam na wykonanie naszego przedsięwzięcia. Praca nad tym zleceniem była wspaniałą przygodą, a równocześnie wyzwaniem, ponieważ projekt ten został przeze mnie wymyślony w zasadzie… w jeden wieczór; a potem prowadzony nieco “z doskoku”, i wstyd się przyznać, ale bez żadnych rysunków. Mogłam sobie na to pozwolić, ponieważ to zadanie dla moich bliskich (mojego męża, brata i taty), a więc jest to zlecenie prywatne, dlatego też, jeśli macie jakieś pytania o użyte w nim materiały czy elementy wnętrza, śmiało pytajcie w komentarzach. Tak jak już pisałam, najczęściej prywatne projekty wykonuję “przy okazji” i tutaj było podobnie. Mam jednak ogromną nadzieję, że i tak się Wam spodoba. Włożyliśmy w niego (całą rodziną) dużo pracy, serca i energii .
OBEJRZYJ WNĘTRZA
LOBBY i SALA KONFERENCYJNA
Od wejścia do budynku wita Was ciekawa ściana z cegieł. Tym razem użyliśmy cegieł z „odpadów” kolorystycznych, które posiada firma Elkamino. Nie zależało nam na jednym odcieniu, bo założyłam, że cegła będzie malowana w tonacji ciepłej szarości, wpadającej w ciepły odcień brązu. Na ścianie zawisło logo firmy w czarnych kolorach. Wnętrze urozmaica czerwona ściana. Takiego akcentu kolorystycznego nie zobaczcie raczej nigdy w projektach indywidualnych, które robię w studio HOUSE LOVES, ale tutaj pasował idealne. Pojawia się on w całym biurze w różnych miejscach, aby zaskoczyć i zachwyć odbiorcę.
W tej przestrzeni zastosowałam też drewnopodobne kafelki na podłodze. Firma IREL wykonuje usługi energetyczne, a więc zatrudnia pracowników budowlanych oraz kierowników robót, którzy wchodzą tutaj często „prosto z budowy”. Podłoga zatem musiała być przystosowana do takiego użytkownika. Wybraliśmy płytki, które bardzo ciekawie imitują drewno i dzięki zróżnicowanemu wzorowi będą ukrywać budowlany piasek na posadzce (zanim nie przyjdzie ekipa sprzątająca).
Przestrzeń dopełniają schody. Czarna metalowa podstawa przyciąga wzrok i idealnie komponuje się ciężkim i industrialnym stylem z całym budynkiem. Na stopnicach zastosowaliśmy dębowe trepy, które mają przyciemniony kolor dębu.
Niedaleko głównego wejścia jest też otwarta sala konferencyjna. Tutaj zaprojektowałam prosty stół z podwójnej płyty laminowanej w odcieniu pasującym do malowanej ściany z cegieł, oraz aneks kuchenny (bardziej - barek) do przygotowania kawy i herbaty, który będzie potrzebny w czasie zebrań. Aneks wraz z blatem jest skompletowany z mebli IKEA. W tym wypadku zastosowałam kompozycję ciemnych kolorów, które ładnie kontrastują z jasnym drewnianym blatem. W sali konferencyjnej znajduje się też ściana z TV, którą ozdobiłam ciekawą płytką gresową, imitującą antracytowy łupek kamienny.
POMIESZCZENIA BIUROWE
Na piętrze budynku znajdują się pomieszczenia biurowe. Każde z nich ma inny układ funkcjonalny i przystosowane jest do swojej geometrii. Jednak w każdym znajduje się podobny zestaw mebli biurowych, które sama zaprojektowałam. Wykonaliśmy je w naszej stolarni HL WORKSHOP. Meble są w dwóch wzorach laminatów: drewnianym i szaro-beżowym, firmy Egger. Do tego zestawu dobrałam ciekawą i odporną na „wszystko” wykładzinę przemysłową BALSAN. Wykładzina to najlepszy wybór dla przestrzeni biurowych; dodaje przytulności, a przy okazji wygłusza i jest bardzo odporna na ścieranie. Łatwo się też ją czyści, a ponieważ jest w kwadratowych kawałkach, w razie zniszczenia można ją tymi kawałkami wymienić na nową.
ŁAZIENKI
W przestrzeni biurowej znajdują się dwie łazienki. Obie wykończone są tak samo. Założenie było takie, ale było elegancko, prosto, nowocześnie i tanio. Dlatego pojawia się zabudowa pod umywalkę wykonana z płytek gresowych, ceramika z sieciówki budowlanej, lustro z BRW oraz bateria z OMNIRESA. Charakteru dodaje zabudowa, którą wykonała nasza stolarnia na wymiar.
ZAPLECZE KUCHENNE
Nie mogło też zabraknąć zaplecza kuchennego. Zaprojektowałam prosty aneks kuchenny z szafek IKEA. Jest tutaj miejsce na zrobienie kawy, odgrzanie sobie lunchu, czy zjedzenie posiłku z dala od komputera. Zestawienie różnych odcieni szarości ze stalowymi elementami ocieplone jest stołem w dębowym wykończeniu. Na holu możecie zauważyć ścianę ubraną w tapetę SHARP SHIFT z ONWALL, mojego projektu.